En Eğitici Çocuk Masalları
#1
Çocuğunuza gece uyumadan önce okuyabileceğiniz en güzel masalları sitemizde bulabilir ve çocuğunuzu masallar anlatarak uyutabilirsiniz.

Çocuklara uyumadan önce masal okumak, onların gelişiminde katkı sağlamaktadır. Masallar çocukların daha fazla hayal kurmasını, daha yaratıcı ve daha özgün olmalarını sağlamaktadır. Bu yüzden masalların eğitimde de katkısı büyüktür. Çocuklarınıza her gece okuduğunuz kısa masallar sayesinde çocuklarınızın okuma alışkanlıkları da artar. Bu sayede çocuğunuz ilerleyen dönemdeki eğitim hayatında da daha çok kitap okumayı seven ve derslerine daha çok odaklanan bir öğrenci olabilmektedir. Aynı zamanda okuduğunuz kısa masallar sayesinde hayal güçleri ve yaratıcılıkları da gelişir. Böylelikle çocuğunuz ilerleyen dönemlerde daha başarılı bir eğitim hayatı yaşayabilir.

4 Yaş Çocuklar İçin Masallar
Çocukların bir şeyleri daha çok aklında tutmaya başladıkları, her şeyi daha çabuk kavrayıp daha iyi öğrendikleri yaşları 4'tür. Çocuğunuza bört yaşında okuduğunuz uzun masallar onların hafızasında daha çok yer edinir. Çocuklar 4 yaşında alışkanlıklar edinmeye başladıkları için de hikaye okumanız, masallar okumanız onlara alışkanlık kazandırır. İlerleyen zamanlarda okuma yazma öğrendikleri zaman kitap okuma alışkanlıklarını çok çabuk kazanırlar. Böylelikle çocuklar eğitim hayatlarında çok daha başarılı bir birey olurlar. Eğitim hayatlarında başarılı bireyler olmaları da büyüdükleri zaman iyi bir işe sahip olmalarını, daha eğitimli ve daha bilgili bireyler olmalarını, çocuklarına da aynı alışkanlıkları kazandırırlar.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)