Penis protezi
#1
Bu hastalık o kadar yaygın mıdır? Eğer 40 yaşını geçmiş bir erkek iseniz, 40% oranında hafif ya da ciddi oranda bu hastalıktan etkileneceğiniz anlamına gelmektedir. Nedir sebebi diye soracak olursanız; öncelikle eğer şeker hastalığı (DM), hipertansiyon (HT), hormonal bozukluklar varsa bunlar neden olabilmektedir. Şeker hastalığı tüm vücudu olumsuz etkilediği gibi maalesef penis dokusunuda etkilemekte ve kaliteli sertlik olmasını engellemektedir.

Bu yazıda asıl konumuz ne hormonal bozukluklar ne de aşırı stresin neden olduğu problemler.Medyada çok popüler olmaya başlayan kök hücre (SVF) tedavisinden bahsetmek istiyorum. Sertleşme probleminde asıl sebep penisi dokularının ya da damarlarının bozukluğu ise tedavi de bu damar ve dokuları yenilemeye yönelik olmalıdır.

Öncelikle ağızdan alınan sertleştirici ilaçlar, penise ŞOK (ESWT) tedavisi, penis içi ilaçlarve Kök Hücre (SVF)tedavsi denenmelidir. Hiçbiri işe yaramıyorsa, işte o zaman penis protezinden bahsetmek ve uygulamak gerekmektedir.

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)
Penis Protezi en son tedavi seçeneği olarak sunulmaktadır. Tek parçalı ya da 3 parçalı gibi çeşitleri vardır. 1,5 saatlik ameliyat sonucunda bu işlem gerçekleşmektedir ve 1 gece hastane yatışı gerekir. 45 gün sonra hasta cinsel ilişkiye girebilir. His anlamında bir değişiklik olmaz. Meni çıkışı eskisi gibi devam eder. Çocuk sahibi olmak isteyen erkeklere penis protezi buna engel olmamaktedır.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)