Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username/Email:
  

Password
  

Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 114
» Latest member: bvqpaeo
» Forum threads: 8,700
» Forum posts: 10,163

Full Statistics

Online Users
There are currently 190 online users.
» 6 Member(s) | 184 Guest(s)
deniz, iifdfashion, jm6627428, josshales39, kevlinponting, Tanitim

Latest Threads
Kaspersky & Lorentlabs Öd...
Forum: Identifying Triggers
Last Post: Tanitim
11 minutes ago
» Replies: 0
» Views: 0
Email signature software ...
Forum: Recovery Tools
Last Post: kevlinponting
12 minutes ago
» Replies: 7
» Views: 187
Araba Arıza Kodları ve Fi...
Forum: Identifying Triggers
Last Post: Tanitim
22 minutes ago
» Replies: 0
» Views: 0
Yeni Nesilin, Yeni Nesil ...
Forum: Write for Red Heron
Last Post: deniz
34 minutes ago
» Replies: 0
» Views: 1
Turkish Olive Oils
Forum: Identifying Triggers
Last Post: Tanitim
36 minutes ago
» Replies: 0
» Views: 0
activate setup
Forum: Identifying Triggers
Last Post: josshales39
55 minutes ago
» Replies: 0
» Views: 1
Activate setup
Forum: Identifying Triggers
Last Post: jm6627428
1 hour ago
» Replies: 0
» Views: 1
Activate setup
Forum: Identifying Triggers
Last Post: jm6627428
1 hour ago
» Replies: 0
» Views: 1
Erkek Hastalıkları
Forum: Write for Red Heron
Last Post: deniz
2 hours ago
» Replies: 0
» Views: 3
Bungalov Evler - Pera Woo...
Forum: Write for Red Heron
Last Post: deniz
10 hours ago
» Replies: 0
» Views: 1

 
  Kaspersky & Lorentlabs Ödülleri Açıklandı
Posted by: Tanitim - 11 minutes ago - Forum: Identifying Triggers - No Replies

Türkiye’de ilk defa, Kaspersky Türkiye tarafından Lorentlabs işbirliği ile dağıtılacak 2020’nin enleri konseptli ödüller sahiplerini buldu.
 
  
Kaspersky tarafından, yaklaşık 215 gün önce kurulan, siber güvenlik, inceleme, siber olaylar, haberler ve karşılaştırma gibi kategorilere sahip çok yönlü platform olan Lorent Research Lab eli ile sahiplerini buldu.
 
 2020’nin sosyal enleri tabi ki Covid-19 pandemi sürecinden kaynaklı sadece sosyal medya platformlarından duyuruldu.
 
 
 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de yaşanan üzücü depremde Bigcrunch ile anlaşarak bir yardım haritası yayınlayan #YardımaGeldikİzmir projesi ile
 
  
Lorent Research Lab tarafından dağıtılan, sponsorluğunu Kaspersky’nin üstlendiği ve Zet Lorento’nun profilinden duyurduğu ödül sahipleri ise ödül aldıklarını sürpriz bir şekilde twitter’dan öğrendi.
 
 İşte Kazananlar!
 
 
Kreatif tasarım alanında ilk aklımıza gelen isimlerden birisi. 2021 yılında kesinlikle başarılarını daha çok duyacağımız bir isim! Yılın En Kreatif Tasarımcısı: Yıldız Bulut.
 
 
Kreatif tasarımları ve yenilikçi yapısı ile Yılın En İnovatif Girişimi: Sitarastelle
 
  
Apple’dan aldığı, Türkiye’de ki en yüksek Bounty olan Rıza Sabuncu ise En Başarılı Bug Hunter seçildi.
 
 
Dijital Ajans arayanların başvurması gereken bir şirket. Yılın En Başarılı Dijital Ajansı: @bigcrunchco. Tebrikler!
 
 
Listenin Geri Kalanı ise şu şekilde;
 
 
Yılın En Duyarlı Fenomeni: @chabyhan.
 
 
Yılın En iyi E-spor Takımı: @sangalgg.
 
 
Yılın En Başarılı Teknoloji Sitesi: @webtekno!
 
 
Yılın En Başarılı Radyo Programcısı: @zekikayahan.
 
 
Yılın En Başarılı Sosyal Medya Yöneticisi: @datcabelediyesi admini Osman Akın.
 
 
Yılın En İyi Magazin Profili: @tivitmag.
 
 
Yılın En Başarılı Girişimcisi: @muratpak
 
 
Yılın En Başarılı Sosyal Girişimi: @UcurtmaProjesi.
 
 
Yılın En Eğlenceli Youtube Kanalı 3Y1T: @louisstotesbery @chabyhan @jjmoriasi @gulcelibol @ekincansener @MicheleCedolin
 
 
Yılın En iyi Kültür-Sanat Platformu: @wannartcom
 
 
Yılın En İyi Kültür/Sanat Influencer: @CelineSymbioss.
 
 
Bu tweetlerle sürpriz bir şekilde ödülleri duyuran Lorent Research Lab, plaketlerin ve küçük sürprizin Ocak ayının ilk haftasında kargolandığını da Twitter profilinden duyurdu.

Print this item

  Araba Arıza Kodları ve Fiat Arıza Kodları
Posted by: Tanitim - 22 minutes ago - Forum: Identifying Triggers - No Replies

Siz değerli misafirlerimiz için fiat arıza kodları söz konusu olduğunda oldukça detaylı bir içerikle karşınızdayız. Sadece fiat ürünleri ve araçlar hakkında detaylı bilgi almak ve tüm arıza kodlarına hızlı ve kesintisiz bir şekilde ulaşmak için adresimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. @arizakod

Print this item

  Yeni Nesilin, Yeni Nesil Platformu
Posted by: deniz - 34 minutes ago - Forum: Write for Red Heron - No Replies

Bu yeni platformun hitap ettiği kitle tam olarak sensin, evet sen araştırmayı ve öğrenmeyi seven, bilgiye aç olan sen. Senin için Türkiyenin en iyi webmasterlarını getirdiğimiz forumumuzda grafik tasarımdan yazılıma ve teknolojiye kadar yüzlerce konu arasından öğrenmek istediğini rahatça bulacaksın, takıldığın bir yerde sana yardım edecek onlarca insan olacak, ve hepsine bedavaya sahip olacaksın.

[Image: ikobf4.png]

4Der.Net, Tüm üyeler ve webmasterlar için ücretsiz bilgi sunan bir platform olarak 2021 yılında kurulmuştur. Zamanla Web de aradığınız her şey burada olacaktır. Türkiye'de internetin oluşturucuları konumunda olan tüm webmasterların aramızda rol alarak, Sizlerin bilgi alışverişinde bulunmasına ve güvenli ticaret anlaşmaları gerçekleştirmesine ücretsiz olanak tanır.

4Der.Net tarafından sunulan Forum tüm üyelere açıktır, ücretsiz bir şekilde 15 saniyede kayıt olarak hemen üyelikleri aktif olarak kullanmaya başlayabilirler. Platforma üye olmak isteyen tüm kullanıcılarımıza sunduğumuz konulara ulaşabilirler. 4Der.Net
4Der.Net ile iletişime geçmek için iletişim sayfasını kullanabilir reklam vermek için bize ulaşabilirsiniz..

Site Adresi: https://4der.net

Print this item

  Turkish Olive Oils
Posted by: Tanitim - 36 minutes ago - Forum: Identifying Triggers - No Replies

Olive is an indispensable food in Turkish cuisine. Be it at the breakfast table or as a meal with olive oil, olives always have a very important place in the kitchen.
Turkey is one of the world's top five olive and olive oil producers. This is partly due to the Mediterranean climate, as Central Anatolia is said to be the birthplace of the olive tree. With its deep historical, cultural and production roots, it is known that Turkish cuisine is generally founded around olives.
 
Turkish Olive and Olive Oil
 
Important olive growing areas are naturally close to the coast, stretching from the Black Sea to the Aegean, along the Mediterranean and from the east to Anatolia. There are approximately 700 types of olives worldwide. Turkey, some in breakfast table, some as foods cooked with olive oil, have 50-80 varieties grow in some olive oil.
 
We are writing a list of the olives to be consumed the most and the types of oil you will find. So you will know what to look for before you go shopping!
 
5 Most Common Types of Olives in Turkey
 
Çelebi: Çelebi olives coming from İznik Lake are small olives for table.
 
Domat: Domat olives found in the Aegean region, they are larger olives, therefore considered the best green olives for filling made with garlic, almonds, peppers, cheese.
 
Gemlik: It is the most produced olive due to the hardness of the plant and fruit. Gemlik olives have a high oil content, shiny black rind, and delicious depth and texture for both table and olive oil production.
 
Memecik: Green Memecik olives, also found in the Aegean region, are medium-sized olives with a slightly oval shape. It has a great flavor due to its high oil content.
 
Memeli: Memeli olives grown largely in İzmir are typically used as preserved green olives in brine, split green olives and black olives.
 
OliveOil Types
 
Natural Pressed Olive Oil: Extra virgin is 100% raw oliveoil. It has the lowest acidity level below 0.8%. Extra virgin olive oil has a high nutritional value and is therefore best consumed cold, mostly used in salads. Most production facilities are machine-operated presses, but there are also some producers offering traditional stone-pressed olive oil.
 
Early Harvest Pressed Olive Oil: This oil is made from olives harvested at the beginning of the season before they are fully ripe. A little bitter adds depth to the flavor of the oil obtained from almost peppery olives. Early harvest olive oil is often sold in smaller quantities at a higher price than other oils, as smaller amounts are produced and more olives are needed for oil production. Check the "new harvest" label to ensure that the oil comes from the most recent harvest.
 
Virgin Olive Oil (Natural First Olive Oil & Natural Olive Oil): The acidity rate of virgin olive oil is between 0.8% and 2%. This is the most common type of oil, lighter in color and flavor than natural oozing, and therefore suitable for cooking and consuming when hot.
 
Turkey due to the overall expansion of the cultivation and production of olive, olives and [URL="https://www.oliveoilturkey.com/"]olive oil[/URL] are very confident that you will find that will appeal to your taste.

Print this item

  activate setup
Posted by: josshales39 - 55 minutes ago - Forum: Identifying Triggers - No Replies

Go to mcafee activate and register your subscribed McAfee product such as McAfee total protection or McAfee Internet www.mcafee.com/activate | mcafee.com/activate . To start with the process of setting up your Canon Inkjet Printer, follow the procedures below ij.start canon . Download the software SW from 123.hp.com/setup and set up your printer. 

Print this item

  Activate setup
Posted by: jm6627428 - 1 hour ago - Forum: Identifying Triggers - No Replies

Learn here to download, install and set up Canon ij setup from canon with wireless or USB connection. Use your Canon printer’s model number to add your inkjet printer and set up online. One can also Sign up for My Canon to register your Canon Printer.  canon.com/ijsetup | canon.com/ijsetup

Print this item

  Activate setup
Posted by: jm6627428 - 1 hour ago - Forum: Identifying Triggers - No Replies

After you enter your key, you can download and install Office, or you can renew your Microsoft 365 subscription.  Microsoft365.com/setup

Print this item

  Erkek Hastalıkları
Posted by: deniz - 2 hours ago - Forum: Write for Red Heron - No Replies

Sertleşme sorunu veya hekimlerin tercih ettiği deyişle erektil disfonksiyon yaşam boyu her 10 erkekten birini etkileyen yaygın bir problemdir. Cinsellik, insan hayatında biyolojik olarak üreme fonksiyonunun ötesinde, yaşam kalitesini etkileyen önemli bir unsurdur. Bu nedenle cinsellik ile ilgili yaşanan sorunlar sosyal ilişkileri oldukça olumsuz yönde etkileyebilmektedir. sertleşme sorunu başarılı cinsel teması sağlayabilecek sertlik düzeyine ulaşamama veya bu sertlik düzeyini yeterince sürdürememe hali olarak tanımlanır. Erken boşalma veya kısırlıkla aynı anlama gelmez. 40 yaş üstü erkeklerde daha sık gözükmektedir. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin diğer cinsel fonksiyonları çoğu zaman normaldir. Örnek vermek gerekirse, sertleşme sorunu yaşayan bir hasta cinsel istek duyabilir ve sorunsuz bir şekilde boşalabilir.

Sertleşme sorunu çok sık karşılaşılan bir problemdir. Ara sıra karşılaşılan sertleşme sorunundan tamamıyla yitirilen sertleşme fonksiyonuna kadar uzanan geniş bir yelpazeyi içerir. Çoğu erkek hayatının belli bir döneminde, özellikle stres altındayken veya ciddi bir hastalık geçirdiği zamanlarda sertleşmeyle ilgili sorunlar yaşar. Bu sorun uzun süre devam ettiği takdirde tıbbi yardım aranmalıdır. 40-70 yaş arası erkeklerin %30'unun herhangi bir şekilde sertleşmeyle ilgili sorunlarının olduğu bulunmuştur. İlerleyen yaşla beraber sertleşme sorununun görülme sıklığı ve şiddeti artış gösterir. Sigara ve alkol tüketimi, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kan yağlarında yükseklik, kalp hastalığı, depresyon ve bu hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar sertleşme sorunu açısından riski faktöre oluşturur.

Sertleşme kompleks bir mekanizmanın sonucudur. Bu olayın meydana gelmesinde, beyin omurilik, sinirler, kan damarları, penis düz kası ve hormonlar rol almakladır. Sertleşme için görüntü, düşünme, dokunma, koku, ses veya bunların birleşimi sonucu uyarılma gerekmektedir. Uyarı sonucu beyin penisin sinirlerine aktive edici sinyaller gönderir. Beyinden gönderilen sinyaller korpora kavernoza olarak adlandırılan ereksiyon halkalarına ulaşır.

Sinyallerin etkisiyle penis dokusu gevşer ve atar damarlar genişler. Korpora kavernoza penis dokusu içinde yan yana duran 2 adet silindirden oluşur. Korpora kavernozayı tunika albuginea olarak adlandırılan elastik bir bağ dokusu çevreler. Penis dokusu gevşeyip, atardamarlar genişleyince ereksiyon halkalarına gelen kan miktarı artar. Sonuçta penis genişler ve boyu uzar. Kanın penisten uzaklaşmasını sağlayan toplar damarları tunika albuginea'nın iç duvarı sıkıştırır. Böylelikle kan penis içerisinde hapsolur. Cinsel uyarının devam etmesi bu sürecin ve sonuç olarak sertlik düzeyinin devam etmesini sağlar. Sertleşme, boşalmaya veya cinsel ilgi bitene kadar devam eder. Daha sonra penis eski yumuşak durumuna döner.

Kaynak: https://www.sertlesmebozuklugu.com

Print this item

  Bungalov Evler - Pera Wooden House
Posted by: deniz - 10 hours ago - Forum: Write for Red Heron - No Replies

Gezginler için resmi olmayan, kolay inşa edilmiş ve tek katlı bir dinlenme evi yapma amacıyla tasarlanan bungalov evler, ilk olarak on dokuzuncu yüzyılın ortalarında İngilizler tarafından Hindistan'a inşa edilmiştir. Ülkenin sıcak ve güneşli iklimine en dayanıklı olarak inşa edilen evler zamanla bungalov adını almıştır. Yapılan bu ilk bungalov evler zemine alçak inşa edilmiş olup, geniş ve sarkıt sarkaçlarla korunan, geniş sundurmalardan oluşuyordu. Çoğunlukla doğal malzemelerle oluşturulan bu yapılar ekonomik olmasının yanı sıra hem her bütçeye uygun seçenekler sunuyor hem de ekolojik yapılarıyla doğanın içine mükemmel bir uyum sağlayabiliyorlar.

Türkiye'de pansiyon tarzı küçük tatil konutları olarak kullanılmaya ve yaygınlaşmaya başlansa da bungalov evleri normal konut olarak kullanan ülkeler de mevcut. Bungalov evleri ile dağ evleri birbirinden farklı görünse de aslında aralarında boyut ve iç tasarımı dışında çok fark bulunmamaktadır. Basit mimar tasarımı, minimal dekorasyon ve genellikle doğal malzemelerden yapılan Bungalov tarzı evler her zaman ön sundurmalara ve alçak eğimli üçgen bir çatıyla inşa edilir. Yaşayan prefabrike evler olarak da bilinen bungalov evler betonarme evlere göre daha az maliyetli ve daha uzun ömürlüdürler. Yapımı hızlı sürdüğü için de tercih edilen bungalov evler, genelde taşınabilir olduğu için konumu değiştirilebilir.

Basit mimar tasarımı, seyrek dekorasyon ve doğal malzemeler Bungalov tarzının vazgeçilmez bileşenleridir. Bungalovlar her zaman ön sundurmalara ve alçak eğimli üçgen bir çatıya sahiptir. Aslında birazda Gassho style tarzı mimariye sahiptir. Bungalovun dış mekanı için kullanılan malzemeler genellikle Ahşaptır. İlk zamanları fıçı tahtası en yaygın dış cephe kaplamasıydı, ardından sedir taşı, odun genellikle kahverenginin doğal bir tonunu oluşturuyordu. Dekoratif bir biçimde kalıplanmış taş, tuğla veya beton blok da kullanılmıştır. Coğrafi konum genellikle kullanılacak dış materyali belirler. Batı'da, örneğin, bölgeye özgü malzemeler olan alçı duvarlar ve kil kiremit çatılar yaygındır.

Çatı, evi güneşten korumak için geniş sarkıtlara sahip alçak eğimli bir yapıya sahiptir. Kirişler genellikle evden uzar, uçları bazen dekoratif amaçlar için kesilir. Bungalov evlerin çatıları genellikle düşük yapılır. Ancak günümüzde özellikle tatil sitelerinde ve otel tanıtım sitelerinde bungalov evlerin tarzları çok değişkendir. Aslında evin kendisi bungalov değildir ancak bungalov olarak tanımlanır. Orman bölgelerinde bulunan ve ağaçlarının altında ya da arasında olan, muhteşem bir doğa, huzur dolu, insanları mutlu eden ahşap evlere bungalov ev denir. Kısacası ağaçların arasında olan benzersiz ahşap evlerdir. Hin kültüründen esinlenerek yapılmış bungalov evler; genellikle tek katlı ve ahşaptan yapılmış veya organik yapı malzemeleri kullanılarak inşa edilen, gündelik hayatın stresinden uzaklaşıp kafa dinlenilebilecek mekanlardır.

Kaynak: https://www.perawoodenhouse.com

Print this item

  Uzaktan Kelepçeleme Cihazı BolaWrap Türkiye'de
Posted by: Tanitim - Yesterday, 04:02 AM - Forum: Identifying Triggers - No Replies

Şüphelileri uzaktan ve temassız etkisiz hale getirebilen uzaktan kelepçeleme cihazı BolaWrap Türkiye'ye getirildi.
 
BolaWrap, hedefi herhangi bir ciddi yaralanmaya yol açmadan gözaltına almak için kullanılan bir kolluk kuvvet ve kişisel savunma cihazıdır.
 
BolaWrap Savunma Teknolojileri A.Ş. kamu güvenliğinin arttırılmasına yönelik polisler için ileri teknolojiler geliştiren Wrap Technologies firmasının stratejik ortağıdır. Bolawrap Savunma Teknolojileri A.Ş. Türkiye ile birlikte dünyanın toplam 37 ülkesinde (Azerbaycan, Kıbrıs, Özbekistan, Türkmenistan, Pakistan, Kazakistan, Katar, Dubai, Bahreyn, Bulgaristan, Romanya, Ürdün, Kırgızistan, Sırbistan, Ukrayna, Moldova, Lübnan, Libya, Slovakya, Yunanistan, Estonya, Letonya, Litvanya, Makedonya, Kosova, İsrail, Belçika, Bangladeş, Brezilya, Sri Lanka, Malezya, Singapur, Güney Kore, Güney Afrika, Gürcistan ve Rusya) BolaWrap cihazlarının yasal temsilcisi konumundadır.
 
Dünyanın 35 ülkesinde polis teşkilatları tarafından güvenle kullanılan ve yakalama silahı olarak adlandırılan Bolawrap uzaktan kelepçeleme cihazı Covid-19 pandemi döneminde çok daha fazla önem kazanmıştır.
 
Bolawrap 8 metre mesafedeki bir hedefi saniyede 156 metre hızda 2.5 metre uzunluğunda, ucunda kancalar bulunan Kevlar malzemeden üretilmiş koparılamaz özel bir ip fırlatarak bağlama yeteneğine sahip bir el tipi uzaktan zapt etme ve tutuklama cihazıdır.
 
BolaWrap hedefteki kişinin kollarının veya ayaklarının bağlanmasını sağlıyor, böylelikle şüpheliler kaçamaz, hareket edemez hale geliyor.
 
Sekiz metre gibi uzak bir mesafede bile şüpheliyi kolaylıkla bağlayabilen cihazın çizgi şeklinde yeşil bir lazer hedefleyicisi bulunmakta bu sayede polis ipi atacağı yeri kolaylıkla belirleyebiliyor.
 
Bolawrap ile ateş edildiği an cihazın çıkarttığı gerçek silah sesi hedefteki kişiyi psikolojik olarak da etkiliyor.
 
Kolluk Kuvvet birimlerinin kullanımına yönelik ileri teknoloji ile geliştirilmiş BolaWrap hedefteki kişiye herhangi bir ciddi zarar, yara veya acı vermemesi dolayısıyla özel güvenlik görevlileri ve bekçiler tarafından da gözaltına alma ve zapt etme cihazı olarak tercih ediliyor.
 
Bolawrap cihazımızın birçok ekstra özelliği de bulunuyor. Çalıştırıldığı an titreşim uyarısı devreye giriyor ve cihaz atışa hazır bir şekilde aktif hale geliyor. Emniyet sistemine de sahip olan cihazımız farklı belde taşıma kılıfı seçeneklerine ile satışa sunulmaktadır.

Print this item